Co by mówił do Ciebie fejsbuk, gdyby był…

Twoją babcią
No wnusiu, a kiedy mnie na swój ślub zaprosisz? Popatrz, WSZYSCY mają rodziny, żony, mężów, dzieciaczki – a Ty co? No kto o Ciebie zadba, jak będziesz w moim wieku? Ty już od dawna powinieneś mieć rodzinę! Albo przynajmniej samochód!

Coachem personalnym
Loguj się! I sfokusuj na celu: co najmniej 4 posty dziennie! Napisz coś o swoich sukcesach! Sukces nie istnieje dopóki o nim nie napiszesz! Nie ma dziś suksesu? To go wymyśl, zwizualizuj, i napisz o nim, już, teraz, natychmiast!  

Znajomym singlem
Coś Cię ostatnio na mieście nie widać ziomuś. Przygasłeś trochę przez te ślubno dzieciackie sprawy. Na piwko nie wyskoczysz, w piłeczkę nie pograsz a nawet do kina Cię ciężko wyciągnąć. Szkoda, bo szykuje się dobry wypadzik na weekend do Berlina. Stara dobra melanżowa ekipka – niestety już bez Ciebie. Wypijemy Twoje zdrowie! ;)

Kumplem – alkoholikiem
Piąteczek!!! Zobacz, jak się WSZYSCY świetnie bawią! Bez zamuły, wbijaj na miasto, bo życie zmarnujesz na tej chacie. Jest #NAJLEPIEJ!!!

Znawcą tematu
Będziesz tak siedział bezczynnie i czytał te bzdury? Napisz tej gawiedzi, żeby się łaskawie doedukowali w temacie historii stosunków polsko-kubańskich, łączących nasze kraje interesów i wieloletniej kooperacji naukowej. Zrób to subtelnie, ale z pazurem. Tak żeby głąby pomyślaly o Wikipedii zanim pomyślą o WYPOWIADANIU SIĘ NA JAKIKOLWIEK TEMAT!  

Dietetykiem
Kanapka z żółtym serem??? Serio? Zobacz – Twoi znajomi jedzą same zdrowe pyszności. A Ty? Kiedy ostatni raz ugotowałeś taki wspaniały jaglany hummus w otulinie jarmużowo-topinamburowej? No kiedy, żałosny, nieświadomy o co w życiu chodzi grubasie?

Twoją byłą dziewczyną
Serio, dalej mieszkasz tam gdzie dawniej? Nic się nie zmieniłeś. Dobrze Ci życzę, myślałam, że się jakoś ogarniesz, rozwiniesz. Cóż. Muszę kończyć, mój chłopak na mnie czeka, robimy dziś coś niesamowicie fajnego! Potem wrzucę zdjęcie. Możesz popatrzeć ale raczej nie lajkuj.

Dresiarzem
Kurwa, odpisz mu na ten komentarz! Nie bądź pizdą! No odpisz coś, pokaż jaja! A jak Ci coś potem odpisze, to mu odpisz jeszcze mocniej! Kurwa, to jest walka, ziomek, nie możesz jej przegrać, kumasz, wszyscy widzą! Musisz być bardziej złośliwy od niego, musisz mieć ostatnie słowo! Już, kurwa!

Twoimi rodzicami
Martwimy się o Ciebie. No dobra – czasem jesteśmy dumni. Ale czy musisz aż tak przeklinać?   

Pracownikiem agencji reklamowej
Wow! Widziałeś? Tomek zgarnął kolejne nagrody za swoją kampanię. Podobno rusza z jakimś NOWYM PROJEKTEM na dniach. Ten to jest kreatywna bestia jednak! A jak tam u Ciebie? Pusto trochę ostatnio, nie? Gdzie ten kreatywny TY sprzed dwóch lat? Szkoda, że wszystko zamyka się na pracy i łojeniu Tyskiego do Gry o Tron. Szkoda też, że już nawet nie porysujesz czegoś ale jeszcze gorzej u Ciebie z czytaniem ostatnio, nie? Kiedy przeczytałeś ostatnią książkę?

Społecznikiem
Naprawdę? Siedzisz bezczynnie, kiedy na świecie jest tyle zła? W TEJ CHWILI umierają orangutany na Borneo, a Ty na pewno masz w lodówce mnóstwo syfu z olejem palmowym! Ratuj świat, rób przelewy, udostępniaj posty! Jak możesz w ogóle robić cokolwiek innego, zły, mały, pożałowania godny egoisto?

Bywalcem i Podróżnikiem
Tydzień pełen kultury! Wernisaż Ernesta Radziwiłła-Mostowiaka przeniósł mnie w inny wymiar – dosłownie! Plenerową wystawę zdjęć z Ameryki Południowej na zachodniej ścianie Pałacu Lubomirskich polecam wszystkim bez wyjątku. Poza tym trzy koncerty, warsztaty rzeźby nuklearnej, odczyt wierszy, spotkanie autorskie w piwnicach Mennicy Państwowej i wykład duchowego guru street artowców z Nowego Jorku. Kosmos! A Ty? Widzę, że udało Ci się wyskoczyć na Kapitana Amerykę 3D do kina. Wiem, że jesteś zapracowany, tylko pamietaj, że pewnych w rzeczy w życiu nie da się już przeżyć drugi raz.

Sportowcem
No, 68 kilometrów porannej przebieżki jak z bicza strzelił! Napisałbym więcej, ale przed jogą lecę jeszcze na cross-fit, pa! (Wstawaj już z tego łóżka, wyśpisz się po śmierci!)   

Stereotypowym gimnazjalistą
Tak: świat to zbiór memesów i śmiesznych filmików. Handluj z tym dziadku. Nara.

Zwykłą osobą, której raz wesoło, raz smutno, czasem się czegoś boi, czasem czymś cieszy
Hej! Jesteś taki jak ja! Piątka! Poza tym jest weekend, wiem że to trudne, ale może odstaw tego kompa i przejdź się na spacer, co? A może pójdziemy razem?  

 
Photo credit: BRICK 101 via Small Kitchen / CC BY-NC-SA