Made in 89

O poszukiwaniach Utraconej Miłości Życia i wolności w czasach, kiedy nie wolno było napisać sobie na Facebooku, że władza ssie. Ogólnie nie wolno było zbyt wiele.

Niesamowita historia: znajoma ciotki naszego kolegi – właścicielka gospodarstwa agroturystycznego pod Zabrzem – czyszcząc strych potknęła się, upadła – i (to kobieta przy kości) przebiła podłogę, spadając do pokoju piętro niżej. Na szczęście spadła prosto na łóżko, odbiła się od jego sprężyn i wleciała z powrotem na strych, gdzie wpadła w skrzynię ze starymi gratami, a kiedy się już z niej wygrzebała, w kieszeni miała starą kasetę VHS. Dla tych, którzy nie pamiętają – to taki film jak na youtube, tylko zamknięty w plastikowym pudełeczku i trzeba czekać (!) aż się przewinie. Jakież było zdziwienie kobiety, kiedy odpaliwszy kasetę na zakurzonym magnetowidzie zorientowała się, że to taśma operacyjna Służby Bezpieczeństwa, nagrana w 1989. Film dwa lata później (to długa historia) trafił w nasze ręce. A my się nim zajaraliśmy, bo widać na nim fragment historii miłosnej sprzed lat. No a historie miłosne są najfajniejsze:

 

No dobra. Opowieść z ciotką była dobrze wymyślona, ale niestety nieprawdziwa. Tak to mogło wyglądać, ale ciotka nie istnieje, a ten film nakręciliśmy sami. To początek historii, którą będziemy przez najbliższe miesiące opowiadać na fanpage'u Made in 89. Będzie tam lajfstajl sprzed 25 lat, #foodporn z barów mlecznych, #fashion z żabotami i tapirem, Stevie Wonder i beka z socrealu mocniejsza niż pocałunki Breżniewa. Będą też dużo poważniejsze tematy i opowieść o wydarzeniach, które w 1989 roku zmieniły tę część świata.

03a

Projekt Made in 89 realizujemy dla Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność w ramach kampanii, upamiętniającej upadek komunizmu w Europie. To dla nas duża frajda, łączenie przyjemnego z pożytecznym, sytuacja win-win itd. Strasznie jesteśmy ciekawi jak to wyjdzie i już szykujemy skórę na rumuńskich, bułgarskich, węgierskich, czeskich, słowackich i niemieckich hejterów – to dopiero będzie nowe wyzwanie!

W ramach promocji lajkowanie strony przez pierwsze dwa pierwsze tygodnie jest za darmo. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić, Leonid – jako że przeskrobał i teraz musi odbyć zasłużoną karę – czeka na infolinii 24/7.

SBrjaIv

Maciej Kaczyński i Patryk Bryliński jako Rekreacja