Ranking rankingów

Chcesz być fajny i mieć kumpli? Zrób ranking. Martwisz się tym, że wszyscy już je zrobili? Olej to i zrób ranking: przecież twoja oryginalność i tak skończyła się kiedy skumałeś, że pewne rzeczy są modne a inne nie. Musisz ocenić film po tym, jak go zobaczysz, bo inaczej jest tak, jakbyś go w ogóle nie zobaczył? Zrób ranking “3 najlepsze części Hobbita” zaraz po obejrzeniu ostatniej z nich – świat na pewno w napięciu czeka na twoją opinię!   

Ranking jest lekiem na nieistnienie, kaszą marną ciemnej strony internetu, sposobem, żeby dostać głaska, lajka i szera oraz znaleźć się w innym rankingu. Tak właśnie tworzy się cudowny łańcuszek św. Ran Kingi, przekazywany z walla na walla przez wyznawców rankingizmu. Jak dołączyć do tego smętnego korowodu? Nie jest to łatwe, bo (prawie) wszystkie rankingi już powstały – ale dla naprawdę chcącego nic trudnego. Oto my wjeżdżamy na czarnym ośle, by rzucić Wam pomocną garść rankingowych inspiracji: bierzcie i lepcie z tego wszyscy, niech pączkuje sina sfera bezsensu, niech siwy grzyb rankingus communis porośnie ostatnie krokusy niewinności, niech puchnąca narośl rankingowizny zadusi ocalałe płatki tego, co wymyka się ocenom!     

 

1. Ranking najlepszych stron lajfstajlowych
Życie bez lajfstajlu jest jak bzykanie bez gumy – fajniejsze. Sęk w tym, że nikt tego nie rozumie, lub – jeszcze gorzej – ludzie po prostu lubią spędzać długie godziny szukając TEJ JEDYNEJ miski na czipsy (której i tak finalnie będą używać do prania kalesonów). Wyszukaj dziesięć stron z gadżetami, bez których życie nie miałoby sensu, najmodniejszymi kolorami ścian w przedpokojach świata czy sposobami na stylowe sprzątnięcie kuwety i spijaj śmietankę (stylowo).

 

2. Ranking najlepszych cytatów Magdaleny Ogórek
Niestety ranking ten nadal niewiele mówi.

 

3. Ranking Krzeseł na które wszedł Bronek [AKTUALIZUJEMY KRZESŁA]
Ten to akurat sam bym zobaczył. (Patryk)

 

4. Ranking najfajniejszych fanpage’y na fejsbuku
“Artykuł” w sam raz dla tych, dla których obcowanie z nieskończonym internetem, w którym można znaleźć tyle wspaniałych przejawów życia, geniuszu i piękna sprowadza się do codziennego poklikania sobie tych samych paru śmiesznych linków na fejsie – czyli dla 99% z nas. (I to jest dopiero kurwa smutne.)

 

5. Ranking najbardziej wpływowych na podwórku
W ubiegłym roku w pierwszej trójce znaleźli się Grzesiek (ten z pierwszej klatki) oraz jego przydupasy, bliźniaki z trzeciej De (ci co obok poczty mieszkają). Szeroka skala wpływów – sięgająca dwóch podwórek, boiska oraz miasteczka drogowego – rozpoczęła się od pamiętnej solówy za garażami, i trwała aż do wyjazdów kolonijnych bieżącego roku. Poważnym zagrożeniem dla pozycji bandy Grześka jest w tym roku zezowata Zuzka, która przekupuje wszystkich kolorowymi gumkami i subami (za suby).

 

6. Ranking twoich znajomych
Niech każdy zna swoje miejsce w szeregu!

 

7. Ranking 7800000056000 fajnych osób
Będziesz miał z tego 7800000056000 lajków i odejdziesz za Tęczowy Most jako człowiek spełniony.   

 

8. Ranking 17 fajnych kawałków, które słuchałeś na iPodzie 23 listopada 2009 roku
Ta kluczowa dla polskiej krytyki muzycznej rozprawka ustawi cię w jednym szeregu ze Stefanem Kisielewskim, Jerzym Waldorffem i Markiem Sierockim.

ranking2
foto

9. Ranking 14 sposobów na 24 oznaki, że w twoim życiu dzieje się 13 nieważnych spraw
To w sumie tak jak w naszym życiu, tyle u nas tych oznak jest tak dużo, że ciągle nie możemy się doliczyć i dojść choćby do połowy tego rankingu. Próbowaliśmy ze wzorem na niepewność pomiarową (aby mieć pewność, że ilość oznak i sposobów się zgadza), ale już sami nie wiemy czy nasza niepewność to ta standardowa czy całkowita :I

 

10. Ranking wpadek modowych znajomych, byłych oraz krewnych telewizyjnych gwiazd, których nikt nie zna
Myślisz może, że temat jest mało interesujący? Mylisz się jeszcze bardziej niż wtedy, kiedy postanowiłeś ograniczyć picie i myślałeś, że dasz radę.

 

11. Ranking NAJZABAWNIEJSZYCH MEMÓW INTERNAUTÓW [ZOBACZ MEMY] i ZDJĘĆ [INTERNET NIE ZAWIÓDŁ ZOBACZ ZDJĘCIA] oraz FILMIKÓW [KLIKNIJ KURDE TE FILMIKI BO NAS ZWOLNIĄ, BĄDŹ CZŁOWIEKIEM, MORDO, KLIKNIJ] po dowolnym dniu na dowolnym portalu informacyjnym
Wiadomo. Złoty strzał.

 

12. Ranking najtęczowszych zdjęć tęczy, które wrzucają na fejsbuka wszyscy twoi znajomi jak jest akurat tęcza (opcjonalnie: ranking statusów “pada śnieg!” jak pada śnieg)
Pokażesz że trzymasz rękę na pulsie. W social mediach informacja żyje przecież tylko 3 sekundy. Co to się stało? To poprzednie zdanie właśnie umarło. A teraz to. Śmierć goni z kosą każdą biedną literkę. Uciekajcie, literki! Ciach! [*]. [*[*]*].

 

13. Ranking chwytów miłosnych oraz łóżkowych
To proste uniwersalne zestawienie, w którym wystarczy zebrać odrobinę stereotypów krążących po internecie i przepoconych gimnazjalnych szatniach, przysporzy Ci dużo poklasku. Możesz liczyć na wszystkich, którzy z powodu próchnicy aparatu poznawczego przełkną tylko zagadnienia podane w formie odpowiednio gąbczastej. Zmiel, rozrzedź, dopraw “prawdziwym facetem/kobietą”, “robieniem loda” i “niezłą dupą” (niech będzie kurwa ostro!), podawaj letnie i bez sensu.  

 

14. Ranking największych różnic między mężczyznami a kobietami
No kurde, przecież facet ma fiuta, a laska cycki – to jest takie bezkompromisowe, to jest  MOCNE, to się MUSI super wyklikać!

 

15. Ranking najbogatszych ludzi w Polsce
Pozdrawiamy ze ścisłej czołówki!

ranking3

16. Ranking moich ulubionych pinów do kart
8697, 0990, 1939…

 

17. Ranking planet
Hue hue, Wenus na pierwszym, pozdro dla kumatych ;)

 

18. Ranking najlepszych wyników w piciu browara na czas
Sortyy piszee tkest oproposto z metyy, coo nie?/

 

19. Ranking twoich selfie i zdjęć obiadów
Bo przecież każdy chce przede wszystkim, i to natychmiast, obejrzeć kilkanaście zdjęć twojej twarzy i talerzy z jedzeniem.  

 

20. Ranking zdjęć Twojego kota (podsumowanie roczne)
#Win \m/

 

21. Ranking 27 rzeczy, które nikogo w najmniejszym stopniu nie interesują
Ciebie też w sumie nie bardzo. Ale czujesz, że po prostu trzeba je jakoś podsumować. Bo ktoś musi w tym jebanym internecie pilnować porządku!

 

22. Ranking rankingów podsumowujących ranking zeszłorocznych rankingów!
(Swoją drogą jak się powie/napisze dużo razy pod rząd słowo “ranking” to ono dziwnie brzmi, trochę jak japoński wiking czy coś takiego.)

Będziesz jeszcze bardziej wyjebany oraz meta niż my w tym tekście. No i (kto wie!) być może lajki z wszystkich rankingów, uwzględnionych w twoim rankingu, pomnożą się przez iloczyn silni ze swoich potęg, dając ci taką ilość lajków, która opasałaby obwód Ziemi 178 razy. Jest o co walczyć!  


Dobra, koniec tego jadowitego kutaszenia z naszej strony. Tak na serio, to fajnie czasem przeczytać “ranking restauracji w Twojej dzielnicy, w których zjesz jak u mamy” lub “Ranking najlepszych szpitali, w których amputują nogi”. Nie każdy jest alfą i omegą a czasem coś zjeść (albo odciąć) trzeba.

Czasem trzeba też pobłaznować (to o nas), ale zawsze z myślą o lepszym świecie, w którym zamiast napisać kolejny niepotrzebny ranking, jego niedoszły twórca przeprowadza na pasach staruszkę, z czego na drugim końcu globu cieszy się wielka puchata panda. Bo, jak powiedział Aleksander Wielki, rzucając słonie na lewą flankę w bitwie pod Gelsenkirchen, oceniać każdy może, ale do pomagania innym to już niewielu się kwapi.

Nasza ocena sytuacji jest taka: nie da się żyć bez oceniania, ale wyobrażenie, że jednak mogłoby tak być, trochę poprawia humor.

Maciek, Patryk


Zobacz też:

FacecjeTV #2 – Geniusz Show

 

cover photo